Konto w mBanku czy za darmo?

konto w mBankuBanki często reklamują się, że ich konto jest darmowe. Hasła w stylu:

  • konto za darmo
  • konto za zero
  • darmowe konto bankowe

Są nadużywane w kampaniach bankowych.

I owszem, za prowadzenie konta najczęściej banki nie pobierają żadnej opłaty, jednak za inne operacje lub dodatkowe usługi, już chętnie wyciągną ręce. I tak z darmowego konta, złotówka do złotówki rocznie robi się kilkadziesiąt lub kilkaset złotych. Ponieważ:

  • karta płatnicza – ubezpieczenie płatne ekstra
  • wypłaty z obcych bankomatów
  • przelewy zagraniczne
  • przelewy ekspresowe
  • i kilka innych operacji

mogą być dodatkowo płatne

Konto w mBanku czy za darmo czy nie?

Praktycznie każdy bank chowa gdzieś koszty. Czy to w karcie czy to w przelewach czy też w wypłatach z bankomatu. W przypadku mBanku nie jest aż tak “tragicznie”.

Ubezpieczenie karty płatniczej, które kosztuje w zależności od karty, około 5 zł miesięcznie. Jednak nie musimy brać ubezpieczenia – możemy z niego zrezygnować.

Na co trzeba uważać eKonto w mBanku?

Na wypłaty z “obcych” bankomatów z którymi mBank nie ma porozumienia. W przypadku wypłaty w bankomatach innych niż np. Euronet, czy sieci mBank, zapłacimy za transakcję 5 zł. Jeśli dużo jeździsz po Polsce i chcesz aby prowizja nie byłą pobierana, warto włączyć sobie usługę darmowych wypłat z bankomatów (zadzwoń na infolinię). Jest to jednorazowy koszt 5 zł, który pozwoli na darmową wypłatę z dowolnego bankomatu, dowolnego banku i sieci.

Używaj karty płatniczej

W mBanku jeśli mamy kartę płatniczą, to trzeba jej używać. Wymagana jest minimalna transakcja kartą na kwotę 2oo zł, gdyż w innym przypadku, zapłacimy za kartę 4 zł.

Dodatkowe usługi w mBanku

Darmowe są na przykład usługi takie jak polecenie zapłaty, a zatem ustawiamy sobie aby nasze konto co miesiąc przelewało daną kwotę na dane konto (na przykład abonament telefoniczny, alimenty czy cokolwiek innego).

Inne usługi takie jak założenie lokaty czy założenie rachunku oszczędnościowego, są darmowe (mało tego – można na nich zarobić), a poza tym cała procedura trwa nie więcej niż 5 minut.

Podsumowanie

Konto w mBanku może być za darmo, pod warunkiem, że rozsądnie z niego korzystamy. Wystarczy unikać wypłat z obcych bankomatów i regularnie korzystać z karty, a będzie dla nas darmowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>