Gdzie darmowe konto dla emeryta?

Obok kont dla studentów, osób pracujących czy tych korzystających wyłącznie z bankowości internetowej, coraz większą popularnością cieszą się konta dla osób w wieku emerytalnym. I choć oferta kont dla seniorów jeszcze do niedawna byłą stosunkowo uboga i bardzo okrojona, obecnie podobnie jak w przypadku innych kont dostępnych w bankach, można dopasować je do wymagań i potrzeb każdego emeryta.

 

Ze względu na specyficzny sposób korzystania z konta przez emeryta i jego szczególne podejście do spraw finansowych, banki muszą przede wszystkim oferować nieskomplikowane zasady użytkowania konta dla seniora i karty debetowej oraz obejmować zasadniczo niskie opłaty za jego prowadzenie i użytkowanie karty. Jednak ze względu na swoje specyficzne podejście do spraw finansowych i bankowych, emeryt jest dla banku bardzo cennym Klientem. Ma swoje przyzwyczajenia, często unika nowoczesnych produktów i usług, takich jak bankowość internetowa czy karty płatnicze. Ponadto emeryt posiada stałe, pewne dochody i jest bardzo zdyscyplinowany w kwestii wszelkiego rodzaju płatności.

Bardzo ważne jest dostosowanie warunków, na jakich funkcjonują konta dla seniorów dla ich specyficznych wymagań. Przede wszystkim nie mogą one stanowić nadmiernego obciążenia dla emeryckiego budżetu, muszą dawać możliwość korzystania za darmo lub po niższej cenie z podstawowych i najczęściej używanych produktów i usług, takich jak np. stałe zlecenia. Największą zaletą konta dla starszej osoby jest to, że emerytura zawsze wpływa na rachunek seniora regularnie i terminowo, bez względu na to, czy poczta pracuje, strajkuje czy listonosz zachorował. Dzięki takiemu kontu senior może bez ograniczeń dysponować pieniędzmi- wypłacać je z bankomatu, płacić kartą za zakupy, płacić za rachunku za gaz czy prąd bezpośrednio z konta Dzięki tym udogodnieniom wszystkie operacje finansowe przebiegają wygodnie, szybko, tanio i bezpiecznie.

Większość osób, które ukończyły sześćdziesiąty rok życia, nie korzysta z usług banku między innymi dlatego, że nie wiedzą, w jaki sposób będzie się odbywać obsługa konta. Nie widzą również zalet trzymania pieniędzy na koncie. Zdecydowanie bezpieczniejsze jest dla nich schowanie pieniędzy pod poduszkę. Wtedy przynajmniej wiedzą co się z nimi dzieje, a dzięki możliwości policzenia ich w każdym momencie, zawsze wiedzą ile ich jest.

Aby zachęcić seniora do zadbania o swoje oszczędności banki prześcigają się w ciekawych i kuszących propozycjach mogących szczególnie zainteresować emeryta. Należy do nich przede wszystkim darmowe konto, dostawę gotówki do domu przez listonosza, pakiety medycznego ubezpieczenia assistance oferujący dostęp do lekarzy, czy rabaty w wybranych sklepach i aptekach za dokonanie w nich płatności kartą.

Obecnie konta dla seniorów oferuje Bank Pocztowy, Bank Zachodni WBK, Getin Bank, Fortis Bank i BPS, a ich ceny za prowadzenie konta są bardzo zróżnicowane. Począwszy od rachunków prowadzonych bezpłatnie, do około 5 zł miesięcznie. Natomiast opłaty za korzystanie z karty dołączonej do konta wynoszą ok. 3-5 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>