Darmowe konto dla studenta

konto dla studentaStudent, to to stereotyp człowieka, który zawsze nie ma pieniędzy, chodzi głodny i za wszelką cenę znajdzie sposób aby na czymś oszczędzić.

Na szczęście coraz częściej odchodzimy od takiej wizji, gdyż studenci potrafią nas pozytywnie zaskoczyć. Wielu z nich zaczyna pracę zawodową, otwiera własną działalność czy osiąga sukcesy na innym polu. Co nie zmienia faktu, że studenci zawsze posiadali i będą posiadać zniżki.

Zniżki w barach i pubach, zniżki na komunikację, zniżki na zakupy, a także i zniżki i promocje w bankach.

Czy istnieje darmowe konto dla studenta?

Dlatego też banki postanowiły przyciągnąć studentów i od niedawna organizują kampanie zapraszające studentów do zakładania u nich kont.

Które konta są darmowe, a które są darmowe tylko pośrednio?

Otóż wiele kont reklamuje się, że posiadają darmowe konto bankowe, dedykowane także dla studentów, jednak gdy przyjrzymy się warunkom, okazuje się, że małe opłaty mogą występować. Dla przykładu konto eKonto w mBank jest darmowe, jednak jeśli chcemy posiadać kartę płatniczą, to już mogą wystąpić pewne opłaty, a chodzi tu o 4 zł jeśli nie wykonamy transakcji kartą na minimum 200 zł.

Niby to nie jest trudny warunek, bo jeśli ktoś ma kartę, to zakłada, że będzie nią płacił. Jednak różnie bywa. Mimo to, kwota 4 zł (jedno studencki piwo barowe) nie wydaje się wygórowaną kwotą za naprawdę porządną usługę.

Inne konta studencie?

Inne banki, które oferują ciekawe konto dla studenta to między innymi Credit Agricole. Konto jest praktycznie darmowe, jednak sytuacja podobna jak powyżej. Mamy kartę z której trzeba korzystać, gdyż inaczej zapłacimy za nią 2 zł. Dodatkowo jeśli wypłacamy środki z bankomatów innych niż Credit Agrocole, BZ WBK czy Euronet, to poniesiemy koszt w wysokości 5 zł.

Na trzecim miejscu w rankingu zorganizowanym przez Gazetę Prawną jeśli chodzi o konto dla studenta, jest Multibank.

Załóż konto studenckie już dziś

Konto studenckie możesz założyć przez internet, bez wychodzenia z domu. Nawet na naszej stronie znajdziesz odpowiednie formularze, które po wypełnieniu skontaktują Cię z przedstawicielami banku.

Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>